Миньор надви Тунджа с 3:0

С класическото 3:0 Миньор победи като гост на Тунджа (Ямбол) в мач от 1/8-финалите на турнира за Купата на България.

Така жълто-черните се класираха за четвъртфиналите в турнира за Купата на България.

В 25-тата минута Милен Василев откри резултата, а а в 55-ата Ванчо Траянов удвои от дузпа. Три минути преди края на двубоя пък Том придаде класическо изражение на резултата

Още в началото на двубоя Миньор демонстрира по- добра игра на терена. До края първата част най-активните в състава на Миньор бяха Фарез Брахими и Милен Василев, които с честите си пробиви по крилата затрудняваха максимално отбраната на Тунджа. Те отправиха няколко опасни удара, но не доведоха до нов гол.

И през втората част гостите започнаха със сериозен натиск. Веднага след почивката жълто – черните се впуснаха в нови атаки и още в самото начало на второто полувреме можеха да отбележат чрез Том и Ванчо Траянов, които обаче стреляха неточно.

До края на срещата домакините нямаха сили да стигнат до почетно попадение. Малко преди края стражът на ямболии Гаргов отрази опасен удар на Цветков. В 87-ата минута Том бе изведен сам срещу Гаргов и не сгреши, като оформи крайното 0:3.

Миньор ще научи следващия си съперник в турнира по време на жребия, който ще бъде на 5 декември.

Източник: perunik.com