Арда натри носа на Казанлък на негов терен

Истинска драма се разигра в спора за седмото място на републиканското първенство за девойки старша възраст в Казанлък.В невероятен петгеймов мач отборът на Арда (Кърджали) победи Казанлък Волей (Казанлък) с 3:2 (18:25, 25:20, 13:25, 25:15, 15:7) и отбеляза истински успех за своето класиране.Независимо, че се играеше за седмото място в крайното класиране, двубоят се превърна като в спор за титлата. С това двата съперника показаха, че може да се играе докрай и да се бориш за всяко място на републиканското. Пред собствена публика представителките на домакините дадоха максимума от своите възможности, но волейболистките на Арда не се стъписаха от напрежението и надделяха във важните моменти, като триумфираха в тайбрека.  Невероятен мач за своите направи състезателката на Арда Сибел Шевкед, която получи схващане на мускула на прасеца и въпреки болките, сдържаше сълзите си и устоя до край, като игра и през петте гейма на мача. Съотборничката й Ивелина Димова пък получи усукване на коляното в четвъртата част, но и тя не се предаде, като кърджалийските волейболистки триумфираха с крайната победа„Моите момичета са героини", заяви гордо треньорът на Арда Иван Беклиев. „Само седем състезателки са в отбора. В такъв камерен състав играхме в първенството и въпреки това стигнахме до финалите. Нямаме смени. Но нито една не се предаде. След този мач всички в залата дойдоха да поздравят Сибел за невероятните й усилия в мача. Благодаря на всички момичета, представихме се повече от достойно" ,допълни специалистът.