Григор приключи участието си в Куинс

Фелисиано Лопес сложи край на участието на Григор Димитров на турнира на трева в Куинс с награден фонд 627,000 евро, след като в мач от втори кръг младият българин отстъпи с 2:6 4:6 на поставения под №8 Фелисиано Лопес, намиращ се на 31-во място в световната ранглиста.

Гришо започна впечатляващо, наниза пет аса в първите си два сервис гейма, единият от които със скорост от 217 км./ч., но десетина минути след старта на двубоя заваля лек дъжд, който принуди организаторите да прекратят временно мача при резултат 2-2.

След малко повече от час играта бе подновена, но за съжаление първият сервис на 19-годишния българин на практика липсваше,

Григор спечели само една точка в следващите си две подавания, Фелисиано Лопес стигна до успеха в следващите четири гейма, повеждайки със сет аванс, съобщава Тенискафе.

Гришо успя да стабилизира играта си на старта на втората част, но испанецът продължаваше да е почти безпогрешен в своите сервис геймове, печелейки почти всяко разиграване в тях, а при 4-4 комбинация от непредизвикани грешки и неуспешни излизания на мрежата, довели до три поредни точки за пробив в подаването на българина. Две от тях бяха спасени след ас и агресивна игра, но при третата Гришо допусна втората си двойна грешка, а при 5-4 Фелисиано Лопес сервираше за победата в мача.

Изправен на прага на загубата най-добрият български тенисист заигра значително по-добре и достигна до три поредни точки за връщане на пробива. След две успешни атаки на мрежата и ас, закачил с милиметър сервис линията, Лопес успя да ги отрази, последваха още две точки в полза на испанеца и след 2 часа и 17 минути Гришо приключи участието си в Куинс.

С достигането си до втори кръг на турнира в Куинс Григор Димитров защити 10-те точки, спечелени през миналата година и няма да допусне сериозен спад при следващото обновяване на ранглистата, както бе през последните няколко седмици.