19 °C

Предимно облачно време и дъжд на места

Днес облачността ще бъде значителна, в следобедните часове над Западна и Централна България – купеста и купесто-дъждовна, съобщиха от НИМХ. Там ще има краткотрайни, на отделни места интензивни валежи от дъжд и гръмотевици. Дъжд ще превали и в североизточната част от страната. Ще духа слаб и умерен вятър от изток-югоизток. Максималните температури ще бъдат между 21° и 26°, по Черноморието – между 15° и 18°, за София – около 21°.

Над планините облачността ще бъде значителна, след обяд купесто-дъждовна и главно в следобедните часове ще има краткотрайни валежи от дъжд и гръмотевици. Ще духа до умерен, временно силен вятър от юг-югоизток. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 16°, на 2000 метра – около 9°.

Над Черноморието ще има разкъсана, по-често значителна облачност. Ще духа до умерен вятър от изток-югоизток. Максималните температури ще бъдат между 15° и 18°. Температурата на морската вода е 13°-14°. Вълнението на морето ще бъде около 2 бала.

Източник: Haskovo.NET

Видеа по темата

Facebook коментари

Коментари в сайта

Трябва да сте регистриран потребител за да можете да коментирате. Правилата - тук.