Юнайтед опозори Милан

Шампионът на Англия Манчестър Юнайтед победи с разгромното 4:0 италианския гранд Милан в реванша от Шампионската лига и така с общ резултат 7:2 се класира за четвъртфиналите на надпреварата.

Зрителите на „Олд Трафорд” се насладиха на истинска футболна лекция на своите любимци, в която Рууни вкара два гола, Парк и Флетчър добавиха по един, а капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов игра 25 минути.

Това бе първият случай в историята, когато англичаните отстраняват "росонерите", след като преди това бяха отпадали от тях на четири пъти.

За Милан пък това 7:2 е най-големият общ резултат в историята, с който те отпадат от евротурнирите.

Манчестър Юнайтед – Милан 4:0