Крумовград обърна Локо СФ насред столицата

Отборът на Крумовград си тръгна с трите точки от гостуването на Локомотив (София) в двубоя от 22-ия кръг на efbet Лига. Новакът в елита спечели с 2:0 след попадения на Серкан Юсеин (19) и Алекс Колев (90+4).

Това беше четвърта поредна победа за тима, воден от Станислав Генчев, който вече е девети с 30 точки. Локомотив е 13-и с 22.точки

Успехът на Крумовград беше напълно заслужен. Гостуващият тим изигра отличен мач и не позволи на Локомотив дори да помечтае за точка.

Гостите взеха инициативата от самото начало. В 11-ата минута Александър Колев беше изведен зад защитата на Локомотив, но вратарят Александър Любенов спаси удара му.

Крумовград поведе в 19-а минута с гол на Серкан Юсеин, който засече центриране на Димитър Тонев.

Юсеин можеше да вкара и втори гол, но Любенов спаси удара му от фаул в 65-а минута.

Локомотив атакуваше хаотично, но също имаше своите ситуации. Симеон Мечев на два пъти през втората част пропусна - първо вратарят Янко Георгиев спаси удара му, а в 86-а минута Мечев не успя да намери рамката на вратата от границата на наказателното поле.

В последните секунди на добавеното време Александър Колев отбеляза втори гол за Крумовград за крайното 2:0.