Поредна републиканска титла за Ергюнал Сабри

Най-добрият кърджалийски боксьор Ергюнал Сабри завоюва златото на Държавния личен шампионат в Пловдив. Във финалната среща Оги, който се състезава в категория 51кг. отказа своя противник Дарислав Василев от „Файт” с три нокдауна в третия рунд. Предният ден нашият състезател надигра още във втория рунд с тежък нокдаун Шабан Димитров от „Пирин”.

„Представи се повече от блестящо и в трите рунда, като в последния надигра безапелационно съперника си и показа, че се чувства прекрасно и в категория 51кг.”, сподели минути след финала неговият треньор от „Арда бокс” Стоян Узунов.

Другият участник от Кърджали Владислав Вячеславович се състезава в категория 54кг. При дебюта си той загуби от представителя на „Пирин” Георги Георгиев и остана седми в класирането.