Столичният Локомотив грабна Купа България по бокс за юноши

Изображение 1 от 3

Домакините от Кърджали не достигнаха до медали

Валентина ИВАНОВА

«Локомотив» - София спечели първия кръг на Държавното лично отборно първенство и Купа България за юноши, който се проведе в Кърджали.

В събота в спортна зала «Арпезос» главният съдия Сокол Соколов връчи купите на три най-добри отбора на шампионата. Втори стана ЦСКА, а на трето място се нареди «Първенец».

В кръга се включиха 231 състезатели от 55 клуба. Бяха разпределени 16 комплекта медали.

Клубът-домакин «Арда бокс» участва с четирима състезатели, но те не достигнаха до отличия.

От името на община Кърджали Владимир Чолаков връчи статуетките „Спортист на годината“, които не бяха готови за церемонията през декември. Званието в категория „Юноши и девойки“ взе Алейна Мехмед, но статуетката получи майка й Медрие. При „Мъже и жени“ безапелационен победител стана Ергюнал Сабри, който в момента е на лагер с националния отбор. Затова личният му треньор Стоян Узунов с радост грабна приза.

Треньорът Стоян Узунов връчи Почетна грамота на Марин Попанастасов за дългогодишния му принос за развитие на бокса в община Кърджали.