МАСТИЛО се снима с трета в Кърджали, BRAVE изненада всички и грабна бронза

Изображение 1 от 2

Отборът на Мастило е новият шампион на Лига Кърджали! Това разбира се не е нова новина, тъй като най-титулуваният отбор в региона си осигури титлата още преди два кръга, но днес официално момчетата на Димитър Петков получиха своите отличия. Шампионът има и четирима футболисти с индивидуални награди - Димитър Димитров е вратар номер едно в лигата, най-добър нападател е Здравко Чолаков, Николай Аргатов бе обявен за най-полезен играч, а играч на сезона стана Ангел Стойчев. Вицешампионът и миналогодишен шампион Ла Фурия, който както и Мастило ще представляват регион Кърджали в най-престижният турнир по мини футбол в България - Шампионска Лига допусна загуба в последният кръг от първенството. Това се случи след обрат от 2:0 до 2:3 в местното дерби със С ДВА ЛЕВИ, което обаче бе протоколен мач, който дори се изигра в Крумовград по молба на двата състава. Екипът на БАМФ Кърджали благодари за доброто отразяване и пожелава мнгоо бъдещи успехи и на двата състава. Много индивидуални награди в края на сезона получиха и крумовградските отбори. Награда най-добър защитник получи - Христо Николов от Ла Фурия, съотборникът му Дамян Чаушев взе награда за най-добър полузащитник, а спасяване на Александър Илчев бе отличено за най-добро през сезона. Мариян Кючуков от С ДВА ЛЕВИ пък получава награда за най-добър рефлекс. С индивидуални награди се поздравиха и Владимир Яков от Граничар Кирково, който бе определен за най-техничен и Емир Емин от Зелениково, спечелил приза за най-сърцат играч. След двубоя ФК Арда 1924 - Global NET-ВАСМАР завършил с победа на Арда 1924 с 6:3 бяха обявените и индивидуално наградените от тези състави. Като голмайстор на първенството бе отличен Здравко Пиличев от Global Net-ВАСМАР, а за най-красиво попадение бе избрано това на Александър Димитров от Арда 1924. Правото да защитава Кърджали на национални турнири спечелиха и момчетата борещи се до последно със зъби и нокти за бронзовите медали - Шаолински Футбол и Brave. В оспорван мач момчетата в червено успяха да вземат своето секунди преди края с гол за финалното 1:0 и по този начин финишираха трети и се поздравиха с бронзовите медали, като освен всичко друго спечелиха и квота за квалификациите на националният турнир Лига България. Шаолински Футбол пък бе обявен за най-коректният отбор в лигата и печели участие в турнира Лига Тракия. С индивидуални отличия за цялостното си представяне през сезона бяха зарадвани: Мехмет Раим от Шаолински Футбол за най-коректен играч, съотборникът му Халим Халим пък е избран за най-добър асистент. Награда най-креативен играч спечели Аксел Мустафа от състава на Brave. Екипът на БАМФ Кърджали поздравява всички получили индивидуални призове и честити третата шампионска титла на отбора на Мастило. Идната седмица продължаваме шоуто с марка БАМФ, като този път дванадесег отбора от седем различни града ще се борят за титлите в турнира Weekend Cup 2022.