Корабомоделистите на Димитровград със златни, сребърни и бронзови отличия

От 7 до 9 май 2021г. в град Харманли се проведе Първи кръг на Държавното първенство по корабомоделен спорт за мъже и юноши. Състезанието беше организирано от Българската Федерация по корабомоделен спорт, Община Харманли и Спортен клуб „Емил Димитров” – град Харманли. В него участваха 18 лицензирани клуба от цялата страна. От Димитровград участваха осем деца в пет състезателни класа.

Децата от Клуба по корабомоделизъм към ОП „Детски и младежки център” Димитровград се представиха отлично, завоювайки 3 златни медала и 1 бронзов медал, а при мъжете беше спечелен един сребърен медал от ръководителя на клуба Асен Иванов.
    В клас F4A – радиоуправляеми модели без стендова оценка Владислав Тончев спечели първо място и златен медал с общ резултат 99 точки от 100 възможни оставяйки след себе си 17 участника.

В клас F2A – радиоуправляеми модели със стендова оценка световния шампион Симеон Вълев спечели първото място и златен медал.

В клас Мини Моно, корабомоделистът Симеон Вълев се класира в предварителните групи за финал и там спечели вторият си  златен медал.

В клас Мини Еко, моделистът Теодор Тончев също се класира за  финала и спечели трето място и бронзов медал.

При  мъжете м.с. Асен Иванов спечели второ място и сребърен медал в клас F2A радиоуправляеми модели със стенд.

Останалите деца от Димитровград Алекс Витанов, Калоян Господинов, Райън Фоллмер и новите попълнения в отбора ни  Даниел Добрев и Ангел Трандев се класираха сред първите десет участника в своите класове. Макар и за първи път да участват на състезание, двамата малки участника показаха много добри резултати и класиране.