Пореден успех на талантливите тенисисти от Ардино

Цветелина и Сиделя с шампионска и вицешампионска титла в личната надпревара

Гюнер ШЮКРИ

Поредно отлично представяне на състезателите от Спортен клуб по тенис на маса (СКТМ)„Юнак 2005“. През уикенда в Горна Оряховица се проведе Държавното индивидуално първенство до 18 години. В състезанието участваха близо 200 тенисисти от цялата страна.

В индивидуалната надпревара за момичета талантливите тенисисти наСКТМ „Юнак“ Цветелина Георгиева и СиделяМутлу се представиха отлично и достигнаха до финала. След зрелищен двубой, шампион стана Цветелина Георгиева след победа с 3:1 гейма.

На двойки Цветелина Георгиева и СиделяМутлу спечелиха сребърните медали. Във финалната среща Сиделя и Цветелина загубиха от шампионките Кристина Иванова (Стоянстрой-Пловдив) и Димана Николова ( Корабостроител-Варна).

В състезанието взеха 9 състезатели от ардинския клуб: Цветелина Георгиева, СиделяМутлу, Фунда Ибрямова, СечилФейзулова, Даниела Сурчева, Иванна Македонска, Демет Мехмед, НурканХалилходжа и Дженгиз Ахмедов.

„Гордея се с вас! Поздравявам целия отбор за борбения характер, който показа по време на целия турнир. За пореден пътСиделя и Цветелина  показаха шампионски дух и здрава психика, като направиха няколко невероятни обрата“, заяви треньорът на СКТМ „Юнак“ Бейхан Емин. Той изказва сърдечните си благодарности на кмета на община Ардино инж. Изет Шабан за проявеното разбиране и оказаната подкрепа за развитието на тези спортисти в този наш любим спорт.