"Арда" взе точка на ЦСКА-София в столицата

ЦСКА-София и Арда завършиха 1:1 в мач от 23-ия кръг на efbet Лига.

Жорди Кайседо откри резултата в 68-ата минута, а в 93-ата Тонислав Йорданов изравни от спорна дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение на Петър Занев срещу Пламен Крумов.  Капитанът на червените задържа леко с ръка централния защитник на гостите, който падна на земята и съдията посочи бялата точка.

Преди това и попадението на домакините предизвика сериозна дискусия, тъй като при него имаше засада, макар и с малко, на Георги Йомов, който участва в головата атака.

Наставникът на домакините Любослав Пенев заложи на множество промени в стартовия си състав. Сред 11-те място намериха Варела, Кери, Йомов, Занев и Кейта, които не започнаха през седмицата срещу Лудогорец.

Треньорът на гостите Николай Киров пък остави на пейката двете си звезди - Иван Караджов и Спас Делев. Аут за този двубой поради различни причини бяха четиримата централни защитници на Арда, което наложи групата на тима да е едва от 15 човека.

Срещата започна двуостро, с атаки и към двете врати, но през първия четвърт час без сериозни положения. Първата по-добра ситуация се откри пред Кайседо в 15-ата минута, когато бе оставен непокрит на 6-7 метра фронтално срещу вратата на Арда, но не уцели добре топката с глава и тя излезе високо над напречната греда.

Пет минути по-късно Юга пропусна отличен шанс да открие резултата, когато засече с глава центриране от корнер, но стреля над вратата.

Гостите отговориха с атака в 24-ата минута, когато Котев пусна много добър извеждащ пас към Тилев. Бусато напусна наказателното поле и с рисков, но много точен шпагат успя да избие топката и да спре голямата опасност.

В 29-ата минута Кейта напредна с топка в крака и изведе Кайседо, който шутира добре по земя, но Симеонов изби.

В 37-ата минута Арда създаде най-чистото положение до този момент. Лозев преодоля отдясно в наказателното поле Кери и върна към непокрития Тонислав Йорданов. Таранът стреля от 7-8 метра, Бусато обаче успя да избие топката, която се отклони в гредата и се върна към терена, а след това отбраната на червените се справи.

ЦСКА-София отговори с пробив на Кери отдясно. Последва центриране на задната греда към Кайседо, таранът върна с глава за Варела, но халфът шутира право в ръцете на Симеонов. В ответната атака Коконов отправи бомбен шут от 22 метра, а Бусато изби в корнер.

Първата атака за втората част отиде в актива на домакините. След нея те оплучиха право да изпълнят фаул на два метра от аутлинията. Въпреки малкия ъгъл Кери стреля с левия крак, а топката се отби в напречната греда.

След час игра Кох направи сериозна глупост, тъй като попречи на Кайседо да вкара от два метра с глава след центриране от корнер. Защитникът помисли своя съотборник за съперников футболист, натисна го с ръце и по този начин го спря да отбележи в празната врата.

Натискът на ЦСКА-София даде резултат в 68-ата минута. Тогава Симеонов не успя да изрита добре топката, след като я улови. Червените я овладяха в центъра на терена и последва пас към Йомов, който обаче бе, макар и с малко, в засада. Съдиите пропуснаха този факт и оставиха атаката да продължи. Крилото намери нахлулия зад гърба му Варела, а той от своя страна центрира към Кайседо и таранът без проблем отбеляза с глава след изстрел от 5-6 метра.

Изненадващо след попадението ЦСКА-София отстъпи инициативата и Арда наложи натиск. След няколко атаки, които доведоха до опасни разбърквания, се стигна до заключителните секунди на даденото от рефера триминутно продължение. Спас Делев центрира към Крумов, капитанът на гостите бе задържан съвсем леко с ръка от Занев и съдията посочи бялата точка, отсъждайки спорна дузпа. С изпълнението й се нагърби Тонислав Йорданов. Бившият футболист на червените шутира точно за крайното 1:1.

ЦСКА-СОФИЯ - АРДА 1:1

1:0 Жорди Кайседо 68
1:1 Тонислав Йорданов 90+3

ЦСКА-СОФИЯ: 1. Бусато, 3. Жеферсон, 5. Варела, 4. Кох, 8. Кери, 10. Йомов, 11. Занев, 14. Кейта, 19. Турицов, 21. Юга, 30. Кайседо

АРДА: 36. Симеонов, 8. Желев, 11. Георгиев, 17. Коконов, 19. Руменов, 20. Лозев, 27. Мартинов, 33. Тилев, 71. Крумов, 80. Котев, 98. Йорданов