Ботев /Луковит/ прегази Арда с 3:1 гейма

Волейболният отбор на Ботев (Луковит) се поздрави с 6-а победа във втората осмица на Суперлигата, след като се наложи като домакин над Арда (Кърджали) с 3:1 (23:25, 25:14, 25:17, 25:18) в мач от 10-ия кръг, игран тази вечер.

По този начин луковитци са 3-и във временното класиране с 19 точки след 6 победи и 4 загуби. Арда пък продължава да е на последното 8-о място с 10 поредни загуби и без спечелена точка до момента. В следващия, междинен, 11-и кръг Ботев гостува на Берое 2016 (Стара Загора), а Арда на лидера Дунав (Русе). И двете срещи са във вторник (16 февруари) от 18,00 часа.

Играчите на Пламен Тодоров не започнаха по най-добрия начин в първия гейм, като позволиха на Арда да поведе и да има превес почти през цялото време. Домакините се доближаваха максимално, но не успяха да ги преодолеят и кърджалийци поведоха след 25:23. В следващия гейм Ботев диктуваше положението и изравни резултата след разгромното 25:14. Третата част премина отначало при размяна на роли, но впоследствие играчите на Ботев се откъснаха и продължиха така до крайното 25:17. В следващите минути те не срещнаха проблеми и записаха нова победа след 25:18 и 3:1.

Най-резултатен за Ботев отново бе Иван Панков с 22 точки (1 блок, 2 аса и 68% ефективност в атака) за победата и бе обявен за MVP на мача. Мирослав Братанов добави още 18 точки (5 аса!, 3 блока, 56% ефективност в атака и 50% позитивно посрещане) за успеха. За тима на Арда Манол Янев (3 аса, 44% ефективност в атака и 35% позитивно посрещане) и Стефан Башев (1 блок, 4 аса, 46% ефективност в атака и 45% позитивно посрещане) завършиха със 17 и 16 точки.

БОТЕВ (ЛУКОВИТ) - АРДА (КЪРДЖАЛИ) 3:1 (23:25, 25:14, 25:17, 25:18)
БОТЕВ: Людмил Бенов 5, Иван Панков 22, Мирослав Братанов 18, Цветослав Цаков 15, Пламен Тодоров 13, Борис Борисов 7 - Валери Георгиев-либеро
Старши треньор: ПЛАМЕН ТОДОРОВ
АРДА: Гавраил Цепенишев 2, Станислав Вълков 1, Манол Янев 17, Стефан Башев 16, Мустафа Ковачев 1, Младен Кавалджиев - Исмаил Ениз-либеро (Тома Станков, Георги Евтимов, Янко Ангелов 1)
Старши треньор: ИВАН ХАЛАЧЕВ.
Снимки: официална Фейсбук страница на Национална Волейболна Лига/National Volleyball League