"Тетевен волей"срази безапелационно "Арда"

Тимът на Тетевен Волей записа първата си победа във Втората осмица на Суперлигата. Състезателите на Петър Мечкаров не срещнаха проблем при победата над Арда (Кърджали) с 3:0 (25:9, 25:16, 25:16) в домакински мач.

Тетевенци бяха безапелационни в първата част и се откъснаха рано в резултата, оставяйки съперника на 9 точки.

Този гейм АРДА игра с титулярите,след което юношите доиграха мача.В състава на АРДА има само един професионалист 45-годишният Младен Кавалджиев,останалите състезатели учат и работят.

Във втория гейм „зелените“ започнаха силно, след което кърджалийци се доближиха. Домакините обаче не позволиха да ги преодолеят и постепенно увеличиха разликата. Така авансът им стигна 2:0 гейма след 25:16.

Двата тима тръгнаха равностойно в третата част. След това волейболистите на Петър Мечкаров отново поеха инициативата и до края не отпуснаха хватката.

За отбора на АРДА младите състезатели показаха ,че имат бъдеще.

Така отборът от най-зеления град записа първата си победа във Втората осмица на Суперлигата.