„Родопа-Смолян“ загуби домакинската си среща срещу „Ямбол-1915“ с 0:1

ФК „Родопа-Смолян“ загуби от отбора ФК „Ямбол-1915“ с 0:1. Двубоят от 12-ия кръг на Трета лига-Югоизточна група се игра на Стадион „Септември“, в смолянския квартал „Райково“. Единственият гол в срещата бе дело на Динко Дерменджиев в 9-та минута. Тогава, футболистът с номер 8 от отбора на гостите видя опразнената врата на домакините и с удар от около 50 метра вкара топката в мрежата на Стилиян Ангелов.
Двубоят започна много силно за „Родопа-Смолян“, като през повечето време мачът се игра в половината на „Ямбол-1915“, но късметът не бе на страната на „зелено-белите“. Нито едно от множеството положения пред вратата на гостите не завърши с гол. Стражът Кристиян Темпел направи редица спасявания и това определено донесе трите точки на неговия тим.
Второто полувреме протече по идентичен начин, но до нов гол не се стигна. В 88-та минута, тимът от Ямбол остана и с човек по-малко, след като главният рефер Райко Чакъров показа втори жълт и съответно червен картон на Радни Дончев.

Източник: Smolyan.bgvesti.NET