Румънецът Кристиан Чобану е победител в "кралския клас" на Кърджали Воден фест 2019

Кметът Хасан Азис връчи кристални плакети на победителите в категория "джетове" на Водния фест в Кърджали. Преди това европейският шампион по свободен стил (Free Style) Дени Делиман от Румъния направи атрактивно шоу със скокове и лупинги във водата. Голямата борба беше в професионалния "кралски клас", където премериха сили състезатели от 5 държави, но победител стана Кристиан Чобану от Румъния.Повече информация за класирането от Тодор Христов, генералният секретар на Българската федерация по водомоторен спорт:  Въпреки голямата жега, състезатели и публика устискаха до последния момент. При децата Димана Михалева спечели и в двата класа – при жените и при младежите до 16 години. При жените победителка стана румънската състезателка Михаела Турку, следвана от Тея Щърбанова и Маги Щърбанова (майка и дъщеря). В класовете „джетове до 180 к.с. и 230 к.с.“ победител стана гръцкият състезател Никос Мезитис, който кара и в двата класа. Голямата борба беше в професионалния „кралски клас“, където са PRO GP и PRO AM. Зверска битка между Христо Щърбанов, Кристиан Чобану от Румъния, Никос Флорос и Янис Лимпесис от Гърция, Марк Белички от Унгария и Велко Сукалу от Сърбия. Жестока схватка на пет държави. До последната серия не беше известен победителя, но в крайна сметка Кристиан Чобану от Румъния се наложи на 1-во място, 2-ри се класира Никос Флорос от Гърция и трети Христо Щърбанов от България. Разбира се румънеца Дени Делиман, който е и Европейски шампион по свободен стил, победи в класа на свободния стил (Free Style). Втори беше Раду Давидеску и трети стана Христос Карайонопулос от Гърция. В класа на „правите джетове“ победител е Христос Карайонопулос от Гърция, Алекс Петров, нашата млада надежда на 16 години от Добрич беше 2-ри, 3-ти в групата беше Валери Михалев.

Източник: Kardjali.bgvesti.NET