Арда се завърна с победа в професионалния футбол

Кандидатите за влизане в елита от следващата година - Царско село и Арда (Кърджали), започнаха с победи сезона във Втора лига, който стартира със срещата Ботев (Гълъбово) - ЦСКА 1948, завършила при равенство 1:1.

Кърджалийци, водени от Елин Топузаков се завърнаха в професионалния футбол с минимален успех при гостуването си на Кариана, извоюван с гол на Веселин Марчев в 44-ата минута.

Далеч по-драматично бе положението на мача Литекс - Царско село. Гостите от София дръпнаха с комфортен аванс от 2:0, но през второто полувреме ловчанлии стигнаха до равенство. Все пак царете на Никола Спасов успяха да вкарат за 3:2 в последната минута на и се поздравиха с успех.

Локомотив (София) пък записа нулево равенство като домакин срещу Черноморец (Балчик).