„Арда“ с драматична победа над „Миньор“

Отборът на Арда записа едва трета победа в Суперлигата, след като надигра Миньор Перник с 3:2 (25:18, 23:25, 17:25, 26:24, 15:6) след обрат в отложен двубой от 19-и кръг на първенството.

Домакините доминираха в първата част и я спечелиха с добра преднина. В следващите две части перничани владееха положението на терена и успяха да вземат аванс пред съперниците си.

Четвъртият гейм бе доста драматичен, като борбата бе със зъби и нокти – за всяка точка. Гостите предвкусваха успеха, но в крайна сметка волейболистите на Иван Халачев изравниха и вкараха срещата в тайбрек.

Там кърджалийският тим поведе още преди смяната на полетата и след това не остави възможност за друг развой на мача освен победа. Така Арда взе две точки на сметката си, но остава последен с 14 точки (3 победи, 18 загуби).

Миньор е десети със 17 точки (6 успеха, 15 поражения).

В последният, 22-и кръг момчетата на Иван Халачев гостуват на Левски. Двубоят е на 2 март (петък).

Източник: Бг вести