Славейковци със златни медали по волейбол

Златни медали и републиканска купа спечели юношеският отбор по волейбол на СУ„П.Р. Славейков“. Това се случи на провелото се ученическото първенство за юноши 11-12 клас в град Добрич.

Момчетата на Павел Митев, които представяха Кърджали, спечелиха и четирите си мача (срещу Ябланица, Варна, Добрич и Бургас) с категоричен резултат от 3:0 без нито един загубен гейм. Най-решителен и най-драматичен от всички мачове бе полуфиналът срещу Дупница, проведен късно снощи, в чийто отбор имаше национални състезатели и треньор им ръководи националния юношески отбор. Въпреки това славейковци надмогнаха противниците си в присъствието на директора на школото Милко Багдасаров и показаха майсторска игра.

Днес преди обед се игра и финалът. В него нашите волейболисти отново надминаха всички очаквания и надвиха отбора на София. Така заслужено станаха републикански шампиони по волейбол за 2017 година.
Нека припомним, че отборът в същия състав бе шампион през миналата година във възрастта юноши 8-10 клас.

Събитието по традиция ще бъде тържествено отпразнувано в „Славейков“ през настъпващата седмица, сподели Милко Багдасаров.