Арда с бърза победа над Славия

Мъжкият волейболен отбор на Арда (Кърджали) записа едва трета победа от началото на сезона в Суперлигата на България. Момчетата на треньора Иван Халачев отнесоха у дома Славия с 3:0 (25:8, 25:13, 25:17) в мач от междинния 17-и кръг, игран тази вечер в зала "Арпезос".

Така кърджалийци останаха предпоследното 11-о място във временното класиране с 3 победи, 14 загуби и 10 точки. Славия пък продължава да е последен без победа до момента и само две спечелени точки. В редовния 18-и кръг Арда ще гостува на силния тим на Монтана, докато "белите" ще приемат шампионите от Добруджа 07. Срещите са в петък (10 февруари) от 18,00 часа.

Поради различни причини "белите" бяха без трима от основните си състезателите, като това повлия на цялостното им представяне. Домакините от Арда пък нахъсани за изява само това и чакаха, като стартираха ударно с 8:3 в първия гейм. Те без проблеми го спечелиха за 16 минути с "убийственото" 25:8. В останалите две части волейболистите на Арда доминираха изцяло и спокойно спечелиха с 3:0 след 25:13 и 25:17.