Тетевен даде само гейм на Арда

Кърджалийци губят третата част на 11

Отборът на Енекод Тетевен Волей (Тетевен) победи като гост Арда (Кърджали) с 3:1 (25:19, 14:25, 25:11, 25:18) в среща от 15-и кръг на Суперлигата, изиграна в зала "Арпезос". Мачът бе наблюдаван на живо от около 1000 души.

Играчите на Петър Мечкаров диктуваха темпото почти през цялото време и не даваха възможност на домакините да се съпротивляват. Единствено, през втората част се забелязаха колебания и Арда спечели с огромна преднина (25:14).

В третия гейм Симеон Топузлиев замени опитния Невен Нешев, но доминацията на тетевенци продължи. Опити за борба имаше, но играта не тръгна и "небесносините" загубиха с 11:25.

Последната част вкара лека интрига в срещата - при 8:15 Арда съумява да се върне в мача с 9 последователни точки срещу 7 за Енекод Тетевен Волей. Гостите не се отказаха и затвориха с 18:25.

В герои за тетевенци се превърнаха Емилиан Мирчев и Камен Каменов, които направиха страхотен мач.

С третата за полусезона победа Тетевен Волей се изкачва на седмата позиция с 19 точки (6 победи и 8 загуби), а Арда остава на предпоследното, единадесето място със 7 точки (2 победи и 13 загуби).

В следващия кръг "зеленият" тим е домакин на Добруджа 07, а Арда гостува на Нефтохимик 2010.