Волейболистите от Перник надиграха Арда с 3:0

„Арда” - Кърджали загуби от „Миньор” - Перник с 0:3 гейма във втори кръг на Националната Волейболна Лига. Над 400 зрители подкрепяха домакините в зала Борис Гюдеров. В началото на първи гейм „Небесносините” взеха преднина от 2 точки и водеха в резултата до първата задължителна пауза. Възползвайки се от грешките в играта на „Арда”, домакините увеличиха преднината си с 10 точки и така те затвориха гейма в тяхна полза с  25:15. Същото разиграване и упорита игра донесе на домакините и вторият гейм с 25:19. В третата част от  мача „Миньорите”  отново поведоха в резултата с 3 точки, но „Небесносините” бързо наваксаха в резултата. Пробивът на „Арда”  дойде с първото техническо прекъсване, но амбицирани от водещият резултат перничани играха точка за точка, за да спечелят и третият последен гейм с 25:18, което им донесе победата в мача.

С тази втора загуба „Небесносините” се нареждат на  12-то място във временното класиране от 2 –ти кръг на Първенството, с изиграни два мача. Следващият мач на „Арда” - Кърджали ще бъде на 30 октомври от 18,00 часа в спортна зала Арпезос, където ще посрещнат тимът на „Добруджа 07”.