Двубой на истината:”Арда 1924” надигра „Арда”в кърджалийско дерби

На 22 септември се проведе дългоочакваният двубой от пловдивската областна група по футбол за юноши старша възраст между кърджалийските отбори на ФК”Арда 1924” и ФК”Арда”.Срещата се състоя в Черноочене.Двата отбора изнесоха един много оспорван двубой.Футболистите на „Арда” имаха териториално превъзходство и повече владееха топката.От своя страна играчите на „Арда 1924” излязоха пределно мобилизирани и със самоотвержено раздаване през всичките 90 минути на мача очакваха своя звезден миг.А той се случи в средата на първото полувреме,когато бърза контраатака изведе централният нападател Серкан Муса на стрелкова позиция и той отбеляза страхотен гол.В крайна сметка „Арда 1924” победи с 1:0.

За съжаление този двубой се изгледа от малък брой фенове,дошли в Черноочене.Всичките домакински мачове на кърджалийските отбори мъже и юноши старша възраст се играят  на терените в с.Черноочене и Перперек.Такава е футболната действителност в гр.Кърджали.