Футболна „Арда“ с победа 2:1 над гостуващия „Евроколеж“ от Пловдив

Футболна „Арда“ се наложи с 2:1 над отбора над гостуващия отбор на „Евроколеж“ Пловдив. Мачът се игра на стадиона в село Перперек заради продължителния ремонт на стадион „Дружба“ В Кърджали.

Ето какво сподели президентът на „Арда“ Рамадан Яшаров след победата. „Започнахме много добре първото полувреме. Нашите момчета имаха превъзходство и стояха много добре на терена. През второто полувреме към 60-те минути на мача отбелязахме първия гол. В 70-тата минута отбелязахме втория гол. В 87-та бе голът за гостите. Така постигнахме победа с 2:1. Двата гола на „Арда“ скара Росен Пенков. Другата седмица пак ще играем тук във Перперек. Гостува ни отборът на „Първомай“.

Арда се завърна в югоизточна „В“ група след тригодишно прекъсване. Като цяло съставът е същия, който успя да класира тима в трета футболна лига. Новите попълнения са Петър Пешев от София и Айхан Мехмед от „Асеновец“ – Асеновград.