Пирло спаси Юве

Ювентус надделя с 2:1 над Аталанта у дома в първи мач от 24-ия кръг на Серия А. Успехът за италианския първенец не дойде лесно, но с него отборът се върна на победния път, след като миналата седмица направи 2:2 при гостуването си на Чезена. В герой се превърна Андреа Пирло, който с фамозно изпълнение донесе 3-те точки за домакините. С тях Юве събра 57 т. и увеличи преднината си на върха пред Рома на 10 т., който в неделя гостува на Верона. Аталанта пък остава точно над зоната на изпадащите - 17-то място с 23 т., колкото може да събере и Каляри при победа над Интер в понеделник. Треньорът на "бианконерите" Масимилиано Алегри заложи от 1-ата минута на повече от титулярните си футболисти, въпреки предстоящия двубой с Борусия (Дортмунд) от 1/8-финалите на Шампионска лига. След изтърпяно наказание се завърна голмайсторът Карлос Тевес. За негов партньор в атака беше избран Фернандо Йоренте, а Алваро Мората остана на резервната скамейка. Роберто Перейра пък зае мястото на контузения Артуро Видал зад нападателите. Алесандро Матри, който пристигна в Юве през зимния трансферен прозорец, за първи път попадна в групата, но не направи повторен дебют за отбора. След травма се върна Мартин Касесер, който игра като десен защитник, а отляво Алегри предпочете Симоне Падоин пред Патрис Евра. В отсъствието на Максимилиано Моралес, атаката на Аталанта поведе Херман Денис, а юношата на Юве Андреа Мазиело също започна от 1-ата минута за гостите.

Източник: dnes.bg