Републиканска титла за волейболистите на „Славейков”

Нова републиканска титла спечелиха волейболистите на СОУ „Петко Рачов Славейков” във възрастовата група момчета 5-7 клас. Днес шампионите се явиха с новата купа пред своя Директор Милко Багдасаров с благодарност за грижите на ръководството на училището за развитието на спорта.
По този начин отборът в тази възрастова група с треньори Павел Митев и Димитър Гочев за втора поредна година е републикански шампион от Ученическите игри. Трима славейковци - Симеон Топузлиев, Димитър Гайдаджиев и Кирил Боев, които бяха и в миналогодишния отбор, са персонално двукратни републикански шампиони. За пръв път шампиони станаха Мерсин Хасан, Мюмюн Емин, Петър Петров, Тодор Топалов, Стефан Башев, Никола Чолаков и Симеон Сотиров.
А Симеон Топузлиев бе обявен за най-добър играч на републиканските финали с участието на 10-те ученически отбори–финалисти в тази възрастова група в България. Затова с право го считаме в момента за най-добрия волейболист в България при момчетата.
Нашите момчета спечелиха категорично с 3:0 на финала срещу първенеца на Пловдив. Показателен за класата на отбора на „Славейков” е фактът, че отборът ни победи всичките си противници с по 3:0, без нито един загубен гейм. Безапелационен успех, дължащ се на упоритата работа на треньорите, качествените тренировки, индивидуалните качества и старание на учениците от СОУ „Петко Рачов Славейков”. Заслужиха не само титлата, но и бурните овации на публиката.
Впечатлява и статистиката. За пръв път СОУ „Петко Рачов Славейков” печели медали по волейбол през 2006 година – сребърни медали при момчетата. Оттогава досега шампионското училище има при волейбола 3 шампионски титли, 3 пъти сребърни медали и 2 пъти бронзови медали при различните възрастови групи. Уникално постижение за България. Златният дъжд над Кърджали продължава.