Арда с чиста победа над Добруджа

Арда записа чиста победа с 3:0 (25:20, 25:16, 25:21) над Добруджа в мач от 14 кръг на волейболната Суперлига.

С този успех волейболистите от Кърджали реализираха пета победа в шампионата досега, като с девет загуби и 18 точки се изравниха с Пирин. Тимът от Разлог има мач по-малко, тъй като утре приема “Ботев” (Луковит).

Със стабилна игра домакините не оставиха никакъв шанс за гостите и ги повалиха за три гейма. Основното им преимущество бе добрият начален удар, с който те разбиваха посрещането на съперника. Разпределителят Делчо Раев умело дирижираше играта на целия състав, а Невен Нешев бе неспасяем в атака, като направи много силен мач за своите.

И през трите гейма волейболистите от Кърджали взимаха аванс, като в първите две части той достигаше до 7-8 точки. Единствено в третата част тимът от Добрич оказаше по-голям отпор, но до обрат не се стигна и волейболистите на Арда затвориха мача с чиста победа.