Поредните три медала за димитровградската борба от държавно първенство

Поредни успехи на държавно първенство завоюваха борците от СК по борба-Димитровград

Три медала - един златен и два сребърни медала завоюваха борците на Димитровград в държавния шампионат по свободна борба за момчета. Надпреварата се проведе през почивните дни в Разград.

275 състезатели от 39 клуба спориха за медалите във възрастовата градица 14-15 години.

В най-оспорваната категория категория - 53 кг. между 49 борци шампион стана Веселин Петров. Той стигна до титлата, като не позволи на съперниците си да вземат техническа точка.

До финалните схватки достигнаха и Иван Янков /42 кг./ и Митко Бонев /47 кг./, но за съжаление загубиха и за тях останаха сребърните медали.

В надпреварата за бронзови медали се бориха Делчо Делчев /42 кг./ и Юлджан Мехмед /59 кг./, но в крайна сметка останаха пети в своите категории.