ЦСКА разнищи Арда за час

Мъжкият отбор на ЦСКА (София) победи като гост Арда (Кърджали) с 3:0 (25:17, 25:19, 25:15), в мач от дванадесетия кръг на Суперлигата, игран в кърджалийската зала "Арпезос", предаде bgvolleyball.com.С този успех “червените” се изкачиха на пето място във временното класиране на първенството, с еднакъв актив от 20 точки /7 победи и 5 загуби/ с Монтана, но с по-добър геймов актив взеха по-предната позиция, докато монтанчани остават на шесто място.Въпреки препълнената зала Арпезос, която приюти най-малко 1200  зрители и мощната подкрепа на фенове, волейболистите на Арда не успяха да се противопоставят на Червените. Единствено във втората част домакините опонираха успешно на гостите до 10-та точка, като дире мводеха в резултата, но впоследтвие изгубиха темпото. В останалото време армейците наложиха своята воля, като бяха водач и затвориха мача за 62 минути игра.Най-резултатни за ЦСКА бяха Ивайло Стефанов и Иван Крачев с 12 точки. За Арда най-голям актив реализира Валентин Димов, който завърши с 9 точки.

Източник: дарик