Зъболекар се опитва да извади зъб на пациент, но той все се дърпа и докторът не успява да направи нищо. Накрая се ядосва и му казва:
- Вържи го за влака, нека той ти го извади!
След седмица докторът среща пациента без зъби.
- Какво направи?
- Ами, както ми каза. Вързах зъба за последния вагон, влакът тръгна и три вагона излязоха от релсите.
- Все пак ти е извадил зъбите.
- Не, тях ги изби началник гарата.
Оказва се, че в по-голямата си част академичната ни историография е разглеждала преднамерено голяма част от миналото ни, игнорирайки свидетелства от български произход.
Днешният ни гост, изследвайки български и чужди исторически извори, както и Библията, стига до извода, че светът, описан в Светото писание, включва Черноморския район и Близкия Изток. А народът, който е имал най-високо развита цивилизация по тези земи преди библейския потоп е народът на траките.
Петко Добрев е автор на книгата „История на българите в Европа (5-10 в.)през погледа на историческите извори от български произход. Опит за продължение на „История славянобългарска“.
Коментари (0)
ВходВсе още няма коментари. Бъди първият!