Ивет се класира безпроблемно за полуфиналите на 200 м

Ивет Лалова се класира за полуфиналите на 200 м на световното първенство по лека атлетика в Дегу.

Българката подобри личното си постижение за сезона за втората позиция в пресявката си. Ивет финишира за 22.62 сек. До този старт най-бързото й бягане в дисциплината за 2011 г. беше 22.66 сек. на 22 май в Измир.

Преди нея финишира олимпийската шампионка Вероника Кембъл-Браун (Ям) с 22.46 сек. И двете атлетки направиха контролирано бягане, като в последните метри намалиха скоростта си.

Лалова вече записа седмо място на 100 м, а Кембъл-Браун пък стана втора в по-късия спринт.

Останалите две позиции, които даваха право за директно класиране на полуфинал, от серията на Ивет заеха Деби Фъргюсън-Макензи (Бах) - 22.86 сек, и Христина Стю (Укр) - 22.92 сек.

Ивет с второ време след сериите. Само Вероника Кембъл-Браун беше по-бърза от нея.

Световната шампионка на 100 м Кармелита Джетър (САЩ) е с трето време преди полуфиналите - 22.68 сек. Лидерката в ранглистата за сезона Шалонда Соломон (САЩ) е с 22.69 сек, за колкото финишира и Дафне Шиперс (Хол). Алисън Филикс (САЩ), която преследва четвъртата си световна титла в дисциплината Алисън Филикс (САЩ) финишира за 22.71 сек.

Полуфиналите на 200 м за дамите е днес в 13.25 часа българско време.