„Арда” загуби гостуването си в Габрово

Отборът на „КВК Габрово" изигра поредният си силен домакински мач в държавното първенство по волейбол.

Тази вечер възпитаниците на старши-треньора Димитър Божилов разбиха с 3:0 гейма гостуващият тим на Арда Кърджали. Срещата се проведе в спортна зала „Орловец" пред около 1000 зрители.

Габровските волейболисти изиграха страхотен двубой и заслужено се поздравиха с победата, след като спечелиха трите гейма с 25:22, 25:18 и 25:19. За отбелязване е факта, че като титуляр за домакините започна бразилският разпределител Тиаго Петер Хьофелман.

Класическият успех позволи на „КВК Габрово" да излезе на петото място във временното класиране на Суперлигата с актив от 24 спечелени точки. Следващият противник на „КВК Габрово" е отбора на Славия