Григор отново на полуфинал

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за полуфиналите на турнира на твърди кортове от сериите "Чалънджър" в Банкок (Тайланд) с награден фонд 35 хиляди долара и гостоприемство.

Димитров победи щастливия губещ от квалификациите Себастиан Рийшик (Германия) с 2:6, 7:6(5), 6:3.

19-годишният българин стартира неуверено и взе само два гейма в първия сет, допълва БТА. Втората част беше равностойна и се стигна до тайбрек, който Димитров взе със 7:5 точки, за да изравни резултата.

Дъжд прекъсна мача в осмия гейм на решаващия трети сет при 4:3 и 40:0 в полза на хасковлията.

При доиграването Димитров не даде никакви шансове на съперника си и с два поредни гейма стигна до крайната победа. Така 146-ият в света българин записа 13-и пореден успех, с който си осигури 29 точки за световната ранглиста и 1755 долара.

Димитров има само една загуба в 26 мача от края на юли насам. За място на финала българинът ще се изправи срещу поставения под номер 4 и 104-и в световната ранглиста Го Соеда (Япония).

Преди седмица Димитров победи Соеда с 6:3, 6:7(3), 6:0 на полуфиналите на първия "Чалънджър" в Банкок, който той в последствие спечели.