Боряна Калейн спечели титлата, Стилияна Николова е втора в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика в София

Боряна Калейн спечели титлата, а Стилияна Николова е втора в многобоя при жените на Световната купа по художествена гимнастика в София, предава БТА.

Калейн се представи отлично с бухалки и с лента днес и събра 137.300 точки след всичките четири уреда. Тя беше оценена с 35.050 на бухалки и с 32.850 на лента, а от вчера има 35.600 точки на обръч и 33.800 на топка.  Възпитаничката на Марияна Памукова се класира за финалите на всички четири уреда.

Николова допусна грешки в композицията си с бухалки, но изигра силна лента, за да запише сбор от 135.100 точки. На бухалки тя има оценка от 31.800, на лента 33.800 точки, а вчера получи 34.350 на обръч и 35.150 на топка. Тя е финалистка на обръч, топка и лента.

Трета във временното класиране е Дария Атаманов (Израел) със 132.600 точки (35.250 на обръч, 33.200 на топка, 31.300 на бухалки и 32.850 на лента).

Главен съдия на Световната купа е вицепрезидентът на БФХГ Невяна Владинова, а рефер за България в индивидуалната надпревара е Филипа Филипова.

По програма състезанието с изпълненията с три ленти и две топки при ансамблите от 18.00 до 19.40 часа. Награждаването за многобоя при жените и при ансамблите е предвидено за 19.50 часа.

България е в първата група от 18:00 часа. Магдалина Миневска, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Маргарита Василева допуснаха грешки в съчетанието си с пет обръча снощи и са на седмо място във временното класиране.