4 златни и 3 сребърни медала спечели СКТМ „Юнак“ на Държавното първенство до 19 години

Със седем медала (четири златни и три сребърни) се завърнаха състезателите на Спортен клуб „Юнак“ - Ардино от Държавното отборно и индивидуално първенство по тенис на маса до 19 години, което се проведе в Горна Оряховица. За трета поредна година талантливите състезателки Цветелина Георгиева и СиделяМутлу играха финал в индивидуалната надпревара. След драматична среща шампион стана Цветелина Георгиева. Двете ардински тенисистки заеха първото място и на двойки. Във финалния мач те победиха с 3:0 двойката Виктория Персова и Теодора Филчева от тима на „Стоянстрой“ (Пловдив). При смесените двойки Йоан Величков и СиделяМутлу също спечелиха шампионската титла. Другите две тенисистки на „Юнак“ Фунда Ибрямова и Дилек Юсеинова се наредиха сред най-добрите 32 в страната.

В отборната надпревара СКТМ „Юнак“ се окичи със сребърните медали, след като загуби на финала от тима на „Стоянстрой“.

При момчетата НурканХалилходжа, Дженгиз Ахмедов и Арда Джебеджи също се представиха много добре и натрупаха ценен опит.

„За поредна година Цветелина и Сиделя достигнаха до финала, където отново показаха зрелищна игра и зарадваха с играта си феновете на нашия любим спорт. Горд съм с всички мои възпитаници!“, заяви треньорът на СКТМ „Юнак“ Бейхан Емин.