Мюневер от Ардино спечели два златни и един бронзов медал на Държавното по канадска борба

Изображение 1 от 3

Два златни и един бронзов медал спечели състезателката по канадска борба на Спортно-туристическия клуб „Родопи“ - Кърджали Мюневер Ханджи (от Ардино) на 27-мото Държавно първенство по канадска борба за мъже, жени, юноши, девойки и хора с увреждания. Надпреварата се проведе през уикенда в Банско. В нея участваха над 100 участници, представители на всички клубове в страната.

Мюневер стана шампион при девойките в категория 60 кг. на лява и дясна ръка без загубен двубой. Отлично бе представянето на ардинчанката и при жените, където спечели бронзов медал.

„Много съм доволна от постигнатия резултат. Получих много поздравления от близки и познати. Всичко това нямаше как да постигна, ако не беше моят треньор – Емилия Стоянова. Благодаря й сърдечно! В живота и в спорта всичко се постига с много, много труд и упоритост“, заяви Мюневер Ханджи. Тя уточни, че следващото й важно състезание ще бъде Европейското първенство в Кишинев, Молдова, което ще се проведе през месец юни.