Четвъртък, 20 август 2026 | Кърджали 22°

Значителни валежи в югоизточната половина от страната

На много места ще продължи да превалява дъжд, като значителни ще бъдат валежите в югоизточната половина от страната, където на места по преминаването на студения атмосферен фронт ще бъдат придружени и с гръмотевици.

Максималните температури ще бъдат в широк интервал: от 8-12 градуса в Северозападна България и по високите западни полета до 18-20 градуса - на места в Източна България, където през по-голямата част от деня ще продължи да духа умерен и временно силен югозападен вятър.

След обяд в северозападната половина от страната вятърът ще се ориентира от северозапад, ще се усили и с него ще започне да нахлува студен въздух. След временно спиране на валежите в следобедните часове, през нощта срещу вторник, под влияние на приближаващ от запад средиземноморски циклон, ще започнат нови валежи от дъжд, а по високите полета и в западната част от Предбалкана - от сняг.

Сподели

Реклама — Зона 16 (728x90)

Коментари в сайта (0)

Все още няма коментари. Бъди първият!

Вход
Реклама — Зона 3 (728x90)