Детският футболен отбор на „Кърджали“ – набор 2011 спечели категорично „Купа Златоград“

Детският футболен отбор на ФК „Кърджали“ – набор 2011, футбол 7, постигна пет от пет победи и категорично се класира на първо място във второто издание на детския футболен турнир „Купа Златоград“. На второ място остана отборът на ФК „Свиленград“, а трети е тимът на ФК „Димитровград“. В надпреварата участваха 6 отбора, които играха всеки срещу всеки. Това съобщи треньорът на ФК „Кърджали“ Сюлейман Шефкет. Той уточни, че детската школа на ФК „Кърджали“ е участвала с още един отбор в надпреварата за „Купа Златоград“ – набор 2010, футбол 9. След оспорвани срещи малките футболисти от Кърджали се класираха на второ място. Във финалната среща възпитаниците на треньора Сюлейман Шефкет и помощниците му Сезер Мустафа и Стефан Иванов загубиха от тима на ОФК „Сливен“ с 3:4 след изпълнение на дузпи. Редовното време на мача завърши при резултат 1:1. На полуфинала кърджалийци победиха състава на ФК „Севлиево“ с 2:0.В спор за третото място отборът на ФК „Севлиево“ победи с 1:0 тима на ОФК „Хасково“. В надпреварата участваха 10 отбора .

„Купа Златоград“ е детски футболен турнир, който се провежда в град Златоград. Идеята за създаване на турнира е да се подпомогне развитието на детския футбол, като се даде трибуна за изява на младите таланти от всички краища на България.