СК „Спорт и здраве” от Кърджали заема второ място във временното класиране на работническия фестивал във Варна

Към 16 часа днес СК „Спорт и здраве” заема във временното комплексно класиране второ място във провеждащия се в курорта „Св. Св. Константин и Елена” 17-ти работнически спортен фестивал. Изключително успешен втори ден за състезателите по различни спортни дисциплини от клуба, така неговият председател определи победите на кърджалийските спортисти при жестоката конкуренция от 800 състезатели от 7 държави, включени в 42 спортни клуба.

Днес при изключително оспорвано единоборство женският отбор по стрийтбол завоюва второ място в класирането по тази дисциплина. Две победи и една загуба при мъжете проправя пътя им към полуфиналната фаза на надпреварата.

В крайното класиране по бридж женската ни двойка завоюва трето място, а мъжете продължават партиите със шансове за финал.

Изключителен успех постигат тенис тимовете от Кърджали. Тук класирането сочи първо място при женските тимове по плажен тенис, тенис на маса, а вчера те спечелиха и златните медали в дисциплината тенис на корт. Мъжете в тази дисциплина пък се пребориха за третото място.

В плуването жените спечелиха трето място, мъжете – четвърто, а при щафетното плуване също е завоювано четвъртото място.

Шахматистите от СК „Спорт и здраве”-Кърджали се наредиха на трето място, сочи крайното класиране по тази дисциплина.

Срещите по различните видове спорт продължават и утре.