Черноморец се възползва от загуба на Берое и завърши редовния сезон в топ 4

Черноморец Бургас завърши редовния сезон на Националната баскетболна лига (НБЛ) на четвърто място, след като надви Спартак Плевен с 95:75 (22:23, 17:17, 30:19, 26:16) и се възползва от загуба на Берое срещу лидера в класирането Рилски спортист в последния кръг.

Черноморец спечели очаквано срещу Спартак. Гостите водеха с точка на полувремето, но в края на третата четвъртина бургазлиите направиха серия от 9:0 и въпреки че плевенчаните върнаха две точки, Хаджирусев отбеляза пет поредни за 59:55. Черноморец повече не загуби инициативата и стана четвърти за редовния сезон. Това изпраща бургазлиите на плейофен мач срещу петия в крайното класиране Академик Пловдив.

Уендъл Люис отбеляза 24 точки за Черноморец, а Марвин Смит завърши с девет и 14 борби. Мартин Маринов вкара 26 за Спартак и Ивко Ивков добави 21.

Рилски спортист спечели със 109:67 (24:25, 32:17, 31:14, 22:11) срещу Берое. Шампионите от редовния сезон поведоха на старта на втората четвъртина с тройка на Алекс Симеонов, а Тихомир Желев ги изведе окончателно напред в резултата с нова стрелба от далечно разстояние секунди по-късно. Последва серия от 8-0, от която Берое така и не се отърси и остана шести в класирането. Старозагорците ще играят с Балкан в плейофите.

Трей Портър отбеляза 23 точки за Рилски спортист и четирима негови съотборници завършиха с двуцифрен актив. За Берое пък най-резултатен бе Седариан Рейнс със 17.

По-рано през деня Балкан надигра със 101:77 (29:19, 21:14, 24:26, 27:18) Ямбол, който ще започне плейофите срещу Левски Лукойл. "Сините" победиха Черно море Тича със 100:57 (31:11, 27:14, 26:11, 26:11) и оставиха варненците извън плейофите.