Кърджалиецът Георги Иванов предизвика фурор с представянето си на републиканското по борба

Истински фурор направи 18-годишният Георги Иванов на Държавното първенство по борба в свобдния стил при мъжете. Сребърният медалист от Европейското първенство за кадети спечели републиканската титла при най-тежките (125 килограма) без да загуби точка. Той постигна убедителни четири поредни победи с туш.

Георги Иванов е от кв.”Гледка”.Потомствен борец.Учи в спортното училище в Димитровград.

Иванов, който преди година остана на крачка от първото място в националния шампионат, този път преодоля последователно Иван Кьосев, чеченецът с български паспорт Ислам Адизов, Айлин Ашим и във финала доминира и над Стоян Йорданов с 10:0. Младият ни талант, който впечатли присъстващите в столичната зала „София“, ще продължи да се състезава в отделните възрастови категории, макар да дава сериозна заявка при мъжете.

Източник :Боец.бг