Димитър Петков: Интересът към мини футбола в Кърджали расте, но спортната база е лоша

За втора поредна година шампион на първенството на регионалната организация на Българската федерация по мини футбол в Кърджали стана тимът на „Мастило“. Президентът на клуба Димитър Петков обяснява на какво се дължи успеха на отбора, как функционира организацията и при какви условия се провеждат двубоите. Димитър Петков: Ние спечелихме първенството и миналата година - сезон 2018-2019, което беше първо за нашия град. Тази година го направихме по безапелационен начин, спечелвайки 12 победи в 12-те мача, които изиграхме.

За жалост, теренът, който използваме, е на СУ +П.Р.Славейков" и е в окаяно състояние. Условията за игра са лоши, осветлението е лошо, цялата материална база е остаряла и на моменти опасна за състезателите. Коментирали сме проблема с организаторите. Но на този етап няма по-добри опции в Кърджали за провеждане на турнир по мини футбол.