Карате-клуб „Арес” с кошница медали от Сърбия

Изображение 1 от 2

Пореден успех на международната арена завоюваха момичетата и момчетата от карате-клуб „Арес“ през уикенда. На мини-балканиадата "Ипонкъп 2018"в сръбския град Лесковац възпитаниците на сенсей Пенчо Стоянов спечелиха 6 златни, 6 сребърни и 14 бронзови медала в дисциплините „ката“ и „кумите“ и заеха престижното пето място в генералното класиране в оспорвана конкуренция с 33 отбора от 4 държави. По общ брой медали – 26, каратеките от Кърджали са трети в комплексното подреждане след  съставите на „Шурикен“ – Кюстендил и „Полог“ – Гостивар, но едно златно отличие по-малко ги лиши от място в челната тройка, което заеха връстниците им от „Йошитака“ – Скопие. 670 състезатели до 18-годишна възрастот Сърбия, Македония, Черна гора и България взеха участие в турнира. Домакин на проявата бе карате – клуб „Ипон„ – Лесковац. Състезанието се провежда по правилника на WKF (Световна карате федерация) и има над 10-годишна традиция. Възпитаниците на „Арес“ впечатлиха с техническо майсторство и получиха поредица от покани за участие в балкански карате-турнири.