Успех за Кърджали в Международния шосеен пробег Гюргево – Русе

Изображение 1 от 2

Марияна Бозакова спечели бронзов медал в първото по рода си издание на Free Spirit Run Ruse-Giurgiu, което се проведе на 24.септември, като част от проекта „ Русе- Европейски град на спорта 2016“.

Над 250 лекоатлети от 10 страни стартираха в Румъния и финишираха в България, пробягвайки разстоянието от 15 км. между Гюргево и Русе, по перфектно организирано трасе, което премина и през емблематичния Дунав мост

Преподавателката от СУ”Отец Паисий” Марияна Бозакова бе бурно аплодирана от хиляди на площада в град Русе, спечелвайки 3-то място в своята възрастова група. На почетната стълбичка освен нея се качиха и победителката Хироко Огава от Япония и националната ни рекордьорка на маратон Румяна Пановска.

С връчването на наградите Бозакова получи покана и за следващото издание на проявата, което ще се състои точно след една година