Оспорвани битки на футболния турнир в Боровица

Изображение 1 от 5

Футболистите на ардинското село Млечино с капитан Алтънер Дурмушев (Тишо) спечелиха футболия турнир на малки врати в Боровица. Във финалната среща млечински футболисти победиха трудно състава на „Латинка” от Ардино с 5:4. Точни за победителите бяха Шабан Мехмед (3 гола), Адем Сезгин и Айдън Хюсеин, а головете за „Латинка” реализираха братята Шенол и Хакан Байрамови (по 2 гола).

По пътя към първото място млечинци победиха отбора на „Хромица с 5:3.

Кметът на община Ардино Ресми Мурад и кмета на Боровица Айсел Мехмед наградиха призьорите с парични награди и грамоти.

Срещите се изиграха  на новото спортно мултифункционално игрище с изкуствена трева, изградено по Програма за развитие на селските райони от община Ардино и предизвикаха огромен интерес. В надпреварата участваха пет отбора. Играха се две полувремена по 20 минути.

Съдия на турнира бе бившият треньор на „Юнак” Зеки Аптикадир (Зико). Той сподели, че финалната среща е била една от най-интересните и качествени двубои на селските празници. „И двата отбора играха много силно и изглеждаха тактическо подредени на терена”, заяви Зеки Аптикадир.