Небесносините набират скорост в Суперлигата с втора победа

Арда Кърджали победи Миньор Перник с 3:1 гейма в 4 кръг на НВЛ. Над 500 зрители подкрепяха домакините в зала Борис Гюдеров, но и това не помогна за победата на перничани над Терминаторите. Почти през целият първи гейм Небесносините поддържаха преднината от 6 точки и след втората задължителна пауза набраха скорост и го затвориха с 25:15. Същото разиграване и упорита игра донесе на гостите и вторият гейм с 25:14. Използвайки малкото грешки на Небесносините в третата част на мача домакините поведоха в резултата. Давайки всичко от себе си те взеха третият гейм с 25:23. Амбицирани от загубата Арда Кърджали стегна своите редици и стартира отново с преднина от няколко точки. Решителността на Терминаторите отвя Миньор Перник с 25:20 и така те заковаха третият гейм в тяхна полза, което им донесе победата в мача. С тази втора победа и 7 точки Небесносините се нареждат на второ място във временното класиране от 4 –ти кръг на Първенството. Следващият мач На Небесносините ще бъде на 14 ноември от 18,00 часа в спортна зала Арпезос, където ще посрещнат тимът на Монтана.
Междувременно стана ясно, че треньорите вече ще разчитат на 14 играчи в мачовете, а не както беше досега на 12. Всяко едно докосване до мрежата ще се наказва с точка за другия отбор. Правилото ще важи и за плажният волейбол. Запазва се даването на точка на противника при докосването на тавана в залата от волейболната топка. Новост също са и проверките чрез системата Видео Чалъндж, които ще могат да бъдат искани само от треньорите на отборите. Тези решения бяха взети на 34-тия конгрес на Международната федерация по волейбол, който се проведе тази седмица в Каляри, Италия.Това съобщи Президентът на Арда Кърджали Милко Багдасаров, който е и председател на Комисията по плажен волейбол.