Кърджалийци на финал по минифутбол

В квалификационните мачове кърджалийци домакинстваха в Хасково, заради липса на качествен терен в града

Отборът на „Байкал” се класира за финална четворка от Шампионската лига на България след победа с 3:2 над отбора на „Виктория”-Перник този уикенд. Двата отбора играха четвъртфинални мачове на разменено гостуване. В първия мач преди две седмици като гост, тимът на „Байкал” бе завършил наравно 2:2.

Мачът реванш започна злополучно за момчетата от „Жълтата подводница”, както още наричат „Байкал”-ци. Отборът от Перник откри резултата в осемнадесетата минута. При резултат 1:0 завърши първото полувреме. В десетата минута от втората част на мача, колективна грешка в защитния вал на "Байкал" доведе до два гола пасив. Този развой на двубоя стресна футболистите на „Байкал” и оттам нататък имаше само един отбор на  терена. Момчетата от "Жълтата подводница" установиха тотален контрол на зеления килим. Заредиха се положение след положение пред вратата на гостите от Перник. Десет минути преди края на мача, отлично организирана контраатака на "Байкал" доведе до гол във вратата на "Виктория". Голмайстор бе Николай Терзиев. Щурмът на "Байкал" стана още по-силен и три минути по-късно се стигна до нов гол. Кирил Райкаджиев бе точен за 2:2. При този резултат, финалиста щеше да бъде определен чрез дузпи, но две минути преди последния съдийски сигнал точка на спора сложи Ангел Стойчев. Така „Байкал” стана първият финалист от четирите най-добри отбора на България, измежду 24 шампиона от турнирите на БАМФ.

Заради липсата на лицензирани и изправни игрища за футбол на малки вратички в Кърджали, момчетата от "Жълтата подводница" домакинстваха в квалификационните кръгове в Хасково.

Финалният турнир на FINAL FOUR ще се проведе на принципа „всеки срещу всеки” от 28 до 30 юни в курорта „Слънчев бряг”. Победителят от турнира в Слънчев бряг ще представя България на турнир на Шампионите на остров Крит.

Съставът на „Байкал”: Вратари: Янко Янев, Владимир Стоянов, защитници: Николай Колев, Маноил Димитров /капитан на отбора/, Димитър Кюпрюджиев, Петър Петков, Михаил Стоилов, Мирослав Славков; полузащитници: Кирил Райкаджиев, Ангел Стойчев, Николай Терзиев, Владислав Иванов, Цанко Чаушев, Петър Лазаров; нападатели Велислав Терзиев – Савата, Станислав Касабов – Савата, Данаил Пиличев, Матей Янев.