Четвъртък, 20 август 2026 | Кърджали 22°
Кърджали България Светът Обяви Видео eTV

Изплатиха 72 млн. лева субсидии на тютюнджии

Близо 72 млн. лева бяха преведени по сметките на над 40 000 тютюнопроизводители. Така държавен фонд „Земеделие" вече е изплатил субсидиите по Схемата за национални доплащания за тютюн, съобщиха от пресцентъра на ДФЗ.

Помощта се изплаща на килограм тютюн по сортови групи. За „Басми" ставката е по 2 лв./кг, за „Каба Кулак" - 0.90 лв./кг, за „Бърлей" - 0.68 лв./кг, а за сорт „Виржиния" - 0.59 лв./кг.

Тютюнопроизводителите могат да направят онлайн справка за размера на финансовата си помощ на сайта на Държавен фонд „Земеделие".

През следващите седмици предстои и обработката на подадените 436 заявления по Схемата за специфично подпомагане за качествени плодове и зеленчуци, по която са предвидени 15 млн. лева от Европейския фонд за гарантиране в земеделието.

Субсидиите по тази схема ще бъдат изплатени в средата на април.

Сподели

Реклама — Зона 16 (728x90)

Коментари в сайта (0)

Все още няма коментари. Бъди първият!

Вход
Реклама — Зона 3 (728x90)