16-годишен млати 20-годишни на К1 (видео)

6-те лъвчета на "Тангра Спорт"

Павел Тонев от хасковския клуб по бойни изкуства „Тангра Спорт“ записа най-атрактивните нокаути на силния открит турнир по К1 в Нова Загора, провел се миналия уикенд. Младежът спечели сребърен медал след като на финала бе очевидно порязан от съдиите и отстъпи в мач със заралия с 2:3 съдийски гласа. Преди това Павел спечели с явно превъзходство първите си срещи, а на полуфинала простря в тежък нокаут своя опонент от домакините. Ударът бе като изваден от филмите на Чък Норис - атрактивен ритник от място в главата на съперника, след който нямаше нужда даже и от отброяване. Забележителното в случая е, че Павел е едва на 16 години, но се би при мъжете, защото в неговата старша възраст нямаше състезатели за категория до 81 кг. Всичките му опоненти бяха минимум набор 92.

С отлични мачове се отчете и Тодор Димитров при юноши старша възраст, който също завоюва сребро в категория до 63 кг. В актива на „Тангра Спорт“ влязоха още 4 бронзови медала - на Хюсеин Исмаил, юноши до 60 кг, Аднан Ахмедов, юноши до 63 кг, Тодор Георгиев, мъже до 71 кг и младшият треньор в клуба Нешет Рамадан, мъже до 86 кг.

Така 6-те възпитаници на треньора Делчо Манолов постигнаха 100 % успеваемост - всеки от тях се върна с медал.