Кметът награди най- добрите в турнира по плажен волейбол

Константин Митев & Мирослав Градинаров спечелиха Купата на кмета на община Кърджали, след като във финала надиграха националните шампиони Невен Нешев & Валентин Димов с 2:0. Особено интересна бе втората част на мача. Двата тима влязоха в оспорвана битка за всяка точка и предложиха на зрителите един атрактивен финал Така втори в класирането станаха Невен Нешев & Валентин Димов, а трети Златан Йорданов & Николай Колев. Класацията при жените водят Светла Ангелова & Ася Динова, а техни подгласнички са Ева Чолакова & Олга Кръстева и Виктория Викторова & Славина Колева. Състезателите бяха поздравени от кмета на Кърджали инж.Хасан Азис, който връчи купите и паричните премии на първенците.На церемонията по обявяване на победителите бе и зам.-кметът Елисавета Кехайова. „Състезанието е с най-висок рейтинг между турнирите от националната верига, като победителите получават и двойно повече точки от останалите турнири от веригата. Това е четвъртият по рода си турнир от националната верига след турнирите в Смолян, София и Поморие”, коментира Милко Багдасаров, председател на Комисия по плажен волейбол към Българската федерация по волейбол. В продължение на три дни на пясъчните кортове на плувен комплекс „Арпезос“ Кърджали се проведе Национален турнир по плажен волейбол, посветен на 100-годишнината от Освобождението на Кърджали. За Купата на кмета се състезаваха 12-те най-добри мъжки и 8-те най-добри женски двойки на България. Кърджалийското представяне е 7 двойки при мъжете и 1 при жените. Турнирът се явява и последна генерална репетиция за основните ни мъжки и женски двойки преди най-големия европейски турнир Мастърс, който ще се проведе в морската столица от 24-26.08. Най-добрите наши двойки ще намерят място и в битката във Варна, където до момента са подали заявка за участие 8 от финалистите от Олимпиадата в Лондон.